CCNA CCNP Головна лабораторія Підручник файл vlan.dat

CCNA та CCNP кандидатів, які мають свої власні будинки лабораторіях Cisco часто, напишіть мені про дивну ситуації, що відбувається, коли вони стирають конфігурації комутатора. Конфігурацією запуску немає, так як вони очікують, але VLAN і VTP інформація все ще там!

Звучить дивно, чи не так? Давайте подивимося на приклад. On SW1, біжимо Show VLAN коротким і побачити в цьому скороченому виходу, що є три додаткові мережі VLAN у використанні:

SW1 # Show VLAN бр

10 активних VLAN0010

20 активних vlan0020

30 активних vlan0030

Ми хочемо, щоб повністю стерти запуску конфігурації маршрутизатора, тому ми використовуємо команду написати стерти, підтвердіть його і перезавантажте без збереження конфігурації працює:

SW1 # написати стерти

Стирання NVRAM файлова система буде видаляти всі файли конфігурації! Продовжити?

[Підтвердити]

[OK]

Стирання NVRAM: повна

00:06:00:% SYS-7-NV_BLOCK_INIT: Initalized геометрії NVRAM

sw1 # Reload

Конфігурація системи була змінена. Зберегти? [Так / Ні]: не указан

Продовжуйте перезавантаження? [Підтвердити]

Маршрутизатор перезавантажується, а після виходу з режиму налаштування, біжимо Show VLAN короткого знову. І навіть при тому, що стартова конфігурація була стерта, VLAN, все ще там!

Перемикач № Show VLAN бр

10 активних VLAN0010

20 активних vlan0020

30 активних vlan0030

Причина в тому, що ця VLAN і VTP інформації насправді зберігається у файлі vlan.dat у флеш-пам’яті, і вміст флеш зберігаються на перезавантаження. Файл повинен бути видалений вручну.

Там є маленька хитрість, щоб видалення цього файлу. Перемикач запропонує вам два рази, щоб запитати, якщо ви дійсно хочете позбутися цього файлу. Не вводьте “Y” або “так”, просто прийміть значення за замовчуванням, натиснувши кнопку повернення. Якщо ввести “Y”, маршрутизатор намагається видалити файл з ім’ям “Y”, як показано тут:

Switch # видалити vlan.dat

Видалити файл [vlan.dat]? рік

Видалити спалах: Y? [Підтвердити]

Помилка при видаленні% спалах: Y (Немає такого файлу або каталогу)

Switch # видалити vlan.dat

Видалити файл [vlan.dat]?

Видалити спалах: vlan.dat? [Підтвердити]

перемикач #

Кращий спосіб підготуватися до CCNA та CCNP іспит успіху, працюючи на реальному обладнанні Cisco, і, виконуючи лабораторні роботи знову і знову. Повторення мати майстерності, і дійсно стирання VLAN і VTP інформації, видаливши файл vlan.dat з флеш-пам’яті, ви будете будувати ваші навички Cisco до точки, де ваші CCNA та CCNP іспит успіху є впевненість.